Kovács Margit alkotásaival gazdagodott múzeumunk történeti gyűjteménye

Egy szentlőrinckátai parasztcsalád Lajos nevű gyermeke a szécsényi mezőgazdasági iskolában tanult 1958 és 1963 között. A ferencesektől elvett és iskolává, kollégiummá alakított kolostorépület légköre hatással volt az ifjúra, és később is vissza-visszajárt a városba.

Az 1970-es évek elejétől mostanáig Szentendrén élt. Ott Kovács Margit művészete ragadta magával, akinek alkotásait az egyetemes művészet legkiválóbbjai közé sorolja.
Lehetősége szerint elkezdte vásárolni a művésznő alkotásait. Mostanra 16 plasztikából álló gyűjteményre tett szert. Egyedülálló korosodó férfiként úgy döntött, hogy ezt a felbecsülhetetlen értékűnek tartott együttest a közgyűjteménynek ajándékozza, a magyar és egyetemes közművelődés szolgálatára. Örömmel ajándékozta a szécsényi Kubinyi Ferenc Múzeumnak, hogy majd a bejárat fölötti egykori télikertben állandó kiállításként bemutassuk.