Szécsény, a 690 éves város

1334. május 5-én Károly Róbert királyunk városi rangot adományoz Szécsénynek. Szécsény várossá nyilvánításának 690. évfordulója kapcsán különleges élményben lehetett részük azoknak, akik részt vettek a múzeum egész napos rendezvényén.

Az állandó és időszaki kiállításokban Majcher Tamás tartott rendhagyó tárlatvezetést, a kastély parkjában pedig Hasznosi Márk mesélt az angolpark múltjáról és a várkert természeti értékeiről. A múzeum régészei Szolnoki-Anderko Anna és Guba Szilvia Szécsény és környékéről származó eredeti műtárgyakat válogattak a tárgysimogató-tárgybemutató programra. Ennek során a látogatók őskori, római kori, valamint a középkori és kora újkori város területén előkerült tárgyakat foghatták kézbe és ismerhették meg használatukat, funkciójukat. Az eseményen több mint 80-an vettek részt, ezáltal hozzájárultak a meghirdetett programok sikeréhez, a városalapítás évfordulójának méltó megünnepléséhez.

Isten éltessen Szécsény!

Az eseményről itt is olvashatnak: