Szent Mihály napja - Felhívás

Az őszi nap-éj egyenlőség ünnepe – amikor a napon belüli sötétség időtartama utoléri a világosságét - Szent Mihály napja. Ebből az alkalomból Szent Mihály-i asszonyok, férfiak, Szent Mihály-i családok, Szent Mihály-i ifjak tradicionális viselet bemutatót rendezünk. Helyszín: Kubinyi Ferenc Múzeum, Szécsény, 2015. október 3. szombat 14-18 óra

A Szent Mihály ünnepén a Kárpát-medence bármely etnikuma által bármely településen hagyományosan hordott viseletek bemutatására az alábbi kategóriákban teszünk fölhívást:

1./  asszony kategória 30-60 éves korig

2./ idős asszony kategória a 60 fölöttiek számára

3./ férfi kategória 35-60 éves korig

4./ idős férfi kategória 60 év fölött

5./ leány kategória körülbelül 30 éves korig.

6./ legény kategória 35 éves korig

7./ Család kategória (szülők, gyermekek és/vagy unokák, dédunokák együtt)

Az indulóktól kérjük a következőket:

Mondják el, hogy településükön Szent Mihály ünnepének milyen tartalma, esetleg helyi vonatkozása volt/van

Ha fűződik a Szenthez, az ünnephez monda, mese, egyéb hagyomány, kérjük annak fölelevenítését

Mutassák be viseletüket a lábbelitől kezdve: Milyen anyagokból, ki készítette, illetve honnan származik, milyen alkalomra volt szokás beszerezni. Hagyományosan kik viseltek ilyen viseletet? Csak Szent Mihályra és esetleg csak a templomba vagy egyéb évi alkalmakra is felöltötték?

Mutassák be haj/fej viseletüket is (ha van jelentősége)

Az indulók tánccal, zenei aláfestéssel és énekkel is bemutathatják viseletüket.

Jelentkezni vagy kérdést intézni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen vagy a 06/20 969 6305 és a 06/32 370 143 telefonszámon lehet. Lev. cím: Kubinyi Ferenc Múzeum 3170 Szécsény Ady u. 7.