Kastély Szalon rendezvény október 19-én

Örömmel tudatjuk, hogy a szécsényi Kubinyi Ferenc Múzeum Kastély Szalon rendezvénye folytatódik.

2017. október 19-én vendégünk Dr. Lipthay Endre az Országos Széchényi Könyvtár Kézirattárának mb. osztályvezetője, a szécsényi kastély utolsó magántulajdonosai, báró Lipthay Béla és herceg Odescalchi Eugénie unokája.

Időpont: 2017. október 19., csütörtök délután 5 óra

Program:

17.00-17.45        „Te aranyok Aranya” (Petőfi Sándor)

Gondolatok Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából, kéziratok, barátságok tükrében. Lipthay Endre előadása

17.50-kb. 19.00   Beszélgetés Lipthay Endrével a Lipthay család távolabbi és közelmúltjáról, saját élményeiről.

Továbbá: lehet-e hivatás az arisztokrácia történeti jelentőségének képviselete, és az azon túlmutató, etikai, szellemi-lelki irányultság, értékrend megélése? Lehet-e úgy, mint egykor: feladat-, felelősség- és kötelességvállalás a Haza és a nemzet szolgálatában?

Helyszín: Kubinyi Ferenc Múzeum, Szécsény Ady út 7.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!